İstiklal Cad. Taşan Apt.

A Blok 118 Kat:1 İlkadım/SAMSUN

+90 362 230 3945

+90 541 722 0777

DÜŞÜNCELER

GENEL KULLANIM

Bilgisayar, artık günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Genel Kullanım eğitim paketini kullanarak günlük yazışmalarınızı yapabilir, ticari verilerinizi yönetebilir, rapor ve analizler çıkartabilirsiniz. Ayrıca projelerinizi sunabilir, e-posta uygulamaları ile iletişimlerinizi sağlayabilirsiniz.

Genel Kullanım eğitim paketi;

  • Windows İşletim Sistemi

  • Microsoft Word

  • Microsoft Excel

  • Microsoft PowerPoint

  • Microsoft Publisher

  •  Internet

Windows

Windows, bir işletim sistemidir. Kolay kullanımı, değiştirilebilir ara yüzü ile kullanıcıya hitap eden bir işletim sistemidir. Eğitim programımız içerisinde günlük hayatta kullanacağımız özellikler ve ayarlar yer almaktadır.

Word

Microsoft Word, bir kelime işlem programıdır. Bu programı kullanarak çeşitli türlerdeki belgeleri oluşturabilir (yazışma, kartvizit, cv, katalog, ilan, broşür, dergi) ve yazıcıdan kâğıda dökümü hazır hale getirebilirsiniz. Ancak Word gelişmiş özellikleri sayesinde bu kullanım amacı dışında tablolar yapmak, şekiller çizmek, smartart nesneler oluşturmak, üstbilgi/altbilgi oluşturmak, simge, köprü ve sayfa numarası eklemek gibi daha birçok özellikleri kullanımımıza olanak sağlar.

Excel

Excel, elektronik tablo oluşturma programıdır. Bu programı kullanmaktaki amaç; kolay ve hızlı bir şekilde tablolar hazırlayabilmek, girilen verileri formül kullanarak farklı verilere dönüştürebilmek, bu verilere bağlı nitelikli tablolar ve grafikler oluşturabilmelerini sağlamaktır. Bunun yanında Excel programının gelişmiş özelliklerini kullanarak istenilen verilere hızlı bir şekilde ulaşabilılir, sıralayabilir ve  filtreleyebilirsiniz.

PowerPoint

PowerPoint, bir sunum hazırlama programıdır. Metinler, resimler, şekiller, grafikler kullanılarak sunumlar hazırlanabilir, bu sunumlara animasyonlar ve müzikler ekleyebilirsiniz. Slayt gösterileri hazırlayarak tanıtım reklamları oluşturabilirsiniz.

Publisher

Publisher, profesyonel görünümlü pazarlama ve iletişim malzemeleri oluşturmanıza, tasarlamanıza ve yayımlamanıza yardımcı olan bir işletme yayımcılığı programıdır. Profesyonel tasarım ve üretim uzmanlığı olmadan şirket içinde size ilk kavramdan son teslimata kadar kılavuzluk edecek sezgisel ve görev tabanlı bir ortamda baskı, e-posta ve Web için malzeme oluşturabilirsiniz. Bu program, işletme içinde hızlı ve kolay bir biçimde profesyonel görünümlü yayınlar, pazarlama ve yayın malzemeleri oluşturmak isteyen kişiler içindir. Bu eğitimi alan kişiler şirket içi bülten, broşür, tebrik kartı, duyuru, el ilanı gibi yayın araçlarını kısa sürede kolayca oluşturabilmektedirler.

Internet

Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. Internet, insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir.

 

samsun bilgisayar kursu